7 Ekim 2015 Çarşamba

İmzalı İlk Kitap: Piti Uyuyor Mu?Çocukken kitaplığınız var mıydı? Kitaplığı bırakalım kitabınız var mıydı? Ben ilkokul öncesinde kitabım olduğunu hatırlamıyorum, okuma ile birlikte de Cin Ali serisinden sonra Ömer Seyfettin kitapları hatırlıyorum ama pek de hatırımda kalmamış, Diyet falan, ha bir de klasik Kaşağı... Sınıfta her yıl kitaplık kolu olurdum, sınıf kitaplığından alıp okurdum kitapları, o ders içinde sınıfta herkese kitap dağıtır ilgili deftere notlarını tutardım, kolumdaki o kırmızı "kitaplık kolu" yazısı ile yaptığım işi pek bir önemserdim:) Pippi Uzun Çorap, Pal Sokağı Çocukları kitapları vardı sevdiklerimden, sonra hazırlık sınıfında White Fang(Beyaz Diş) ilk aklıma gelen...


Peki imzalı ilk kitabınızı hatırlıyor musunuz? Benim Muzaffer İzgü'ydü sanırım, Zıkkımın Kökü kitabı olmalı, çok sevdiğim bir kitap, okumayanlara tavsiyemdir.Çağan doğduktan sonra onun için güzel bir kitaplık oluşturma niyetine girdim. Bazen eve gelenler -hatta bakıcımız- o kadar kitapla ne yaptığını merak ediyor. Okuyoruz:) Kitapları alırken yaş kriterine çok takılmıyorum, resimler üzerinden öyle güzel ilerliyoruz ki, bazen birine kafayı takıp çılgınca durmadan okutuyor. Sevdiği sayfaları açıp "anne söyle" diyor: ) Şimdiye kadar ilgilenmediği tek kitap Teo'nun Kaka Kitabı'ydı, onu da son zamanlarda getirip kendisi okumak istiyor, tuvalet konusunda 2 başarısız demene atlattığımız için bu durumdan umutlanmak istemiyorum:)Kıymetlilerimizden biri ise Piti Uyuyor Mu? Çünkü o Çağan'ın imzalı ilk kitabı. Hayvanları, köpekleri çok seven oğlum bu kitabı da çok seviyor, bazen kitaplara olan sevgisini(!) kendinden geçerek gösterip sayfaları bir kaç parçaya ayırabildiğinden henüz ikisini rahatça baş başa bırakamıyorum ama o günler de yakındır...


Bu kitabı, Serra sayesinde tanıştığım, kitabın hem yazarı hem resimleyeni pinarsoo yani Pınar Bingül Göksun bize armağan etmişti, kendisi çoook tatlı bir kadın benden duymuş olmayın. Piti onun evinde beslediği köpeği, kitabın kahramanı gerçek hayattan alıntı yani, şimdilerde bir de kedisi Latte'si var ki ben onun için de bir kitap hazırlar diye düşünüyorum:)


Bu da Piti'mizin parmak kuklası, Pinarsoo'nun kendi elinden:) Hem kitap hem de kahramanımızın kuklası için bir kez de buradan teşekkür edeyim. Biz Piti ve Çağan'la çok eğleniyoruz, siz de gelsenize:)
10 yorum:

 1. Fotoğraflarımı özene bayıldım ve her cümleye de öyle. Cok çok teşekkür ederim nasıl mutlu oldum. Evet Latte nin hikayesi yolda. Heyecanlıyım o konuda. Kocaman sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de bu anlamlı hediyeye bayıldık:) Tekrar teşekkür ederiz, Latte hikayesi için de beklemedeyiz o halde:)
   Sevgiler...

   Sil
 2. Kitana benim de ilkokulda ilk kitabim Omer Seyfettin Kasagi kitabiydi.Düşün daha 1.sınıfım babam almış gelmiş okudun diye,Cin Ali ile başlayıp sonra ona geçiş yapmıştım.Ama elime aldığım ilk kitap pembe renkli büyük boy Kaşağı kitabıydı.Ne güzel hatırlattın☺️Eline sağlık����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz sert bir geçiş olmuş sanırım:))
   Cin Ali serisini de döndür döndür okurduk, 3 sayfa ama ne mutlu olurduk:) Ben de yazarken o günlere gittim, şimdiki çocuklar ne kadar şanslı, çeşit çeşit kitaplar var.
   Sevgiler:)

   Sil
 3. a harikaymış,bizim hiç imzalı kitabımız yokmuş henüz bu kitabıda alalım listeye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yıl fuara gidebilir misin bilmiyorum da belki şansın olur:)

   Sil
 4. Bizim Şuşu'muz var imzalı hem lokuma hem de Elife imzalı :) Bu kitabı ve yazarını biliyorum ama okumamıştım. Merak ettim çok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuşu içimde bir yaradır, fuarda YIldıray'a nasıl imzalatmadım, nasıl unuttum diye çok dertlendim.
   Piti çok sevimli:)

   Sil
 5. Çocuğum olsun ben de her yeri çocuk kitabıyla dolduracağım, bizim zamanımızda bu kadar çeşit yoktu bayılıyorum bu renkli kitaplara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doldurmamak elde değil Merve, o kadar güzeller ki, bence kendin için bile yapabilirsin bunu, itiraf edeyim bazılarını çok sevdiğim için kendime aldım:)))

   Sil