12 Mart 2012 Pazartesi

Yemeli İçmeli İstanbul Seferi

Bu hafta sonu İstanbul'da yaşayan dguducumun yanına gittik, maksat hem annemler de oradayken hasret gidermece hem de hava değiştirmece olsundu.Yalnız son günlerde bizi sevindiren hava hafta sonu yine cilvelenince soğuktan pek bişey yapamadık, planlarımız suya düştü. Madem açık havada gezemiyoruz biz de kapalı yerlerde takılalım biraz da lezzet avına çıkalım dedik...

Önce uzun zaman sonra ilk kez sohbetli bir kalabalık aile kahvaltısı yaptık.


Sonra Beyoğlu yollarına düştük... İnci Pastanesi'nde profiterol...


Bu pastaneyi açan amca profiterolün mucidiymiş, tadın derim.
Gezdik, dolaştık, üşüdük derken rotayı Sultanahmet'e çevirdik.Bursa'daki İskender gibi bir mekan ve işletme tarzı. Herşey mükemmeldi, anlatıldığı kadar varmış.
Fiyat listesi de işte böyle, gayet uygun!Akşama doğru hava iyiden iyiye dondurmaya başlayınca kendimizi bir alışveriş merkezine attık...
Birkaç takı toka alışverişi, yaza yatırım...
Eve dönerken gözü dönmüş Galatasaray holiganlarının hışmına uğradık metroda, bir an ezilip öleceğiz sandım. İtiş kakış canımızı zor kurtardık. Bu ne aklını peynir ekmekle yemişliktir, altta kalanın canı çıksındırcılıktır!

Bunlar da tatlı arkadaşımın bana nadide elceğizleriyle ördüğü eldivenler...Benim ellerin ölçüsünü bire bir tutturmuş ya helal olsun! Teşekkürler canımcım, ellerin dert görmesin inşallah!

14 yorum:

 1. Şimdi ben en baştan başlayıp, o ekmeklerin görüntüsüne, profiterol sevdama, köfte deliliğime her şeye hitap eden bu posta bayılırım :) bir tanede sevmediğim bir şey olsaydı ya? :) çok güzel bir gün olmuş. Ayrıca eldiven çok yakışmış, güle güle kullan...

  YanıtlaSil
 2. Yaa ayda yılda bir gidince hepsini bir araya sıkıştırıyor insan:)Teşekkür ederim canım:)

  YanıtlaSil
 3. kahvaltıda yaptığınız kaşarlı sucuk ekmekten deneyeceğim ben de! incinin profiterolü gibisi var mıdır ya -ki profiterolden pek hoşlanmam- Arkadaşının ördüğü eldivenler çok şık rengine bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ekmekler çok güzel, ben de müptelası oldum:)Teşekkür ederim, ziyaretin için teşekkür ederim.

   Sil
 4. hem istanbul da, hem de yenebilecek en güzel ne varsa yemişsiniz, şimdi ben hani bana, hani bana diyorum:))) bol yemeli gezmeli bir hafta sonu geçirmişsin ne mutlu. en kısa zamanda darısı başımıza:)) yüzükler çok şirin, eldiven çok şık, iyi günlerde kullan.
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de ayda yılda bir gidiyoruz, gidince herşeyi bir anda yapmaya çalışıyoruz, siz de en kısa zamanda gidersiniz inşallah:)Teşekkür ederim.
   Sevgiler:)

   Sil
 5. Görüntüler nefis görünüyor, afiyet olsun:) yüzüklerine de özellikle bayıldım, güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim:)
   Ben de yüzükleri çok beğenerek aldım, daha güzelleri senin olsun:)

   Sil
 6. oy oy ne güzel kareler.afiyet olsun canım.profiterolden olsa da yesek.yüzüklere de eldivene de bayıldım..güle güle kullan..sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım.Bir daha gidersem paket yapıp getireyim sana:)Teşekkür ederim. Sevgiler.

   Sil
 7. Ah İstanbul!!!
  Nerdeyse bizim İstanbul rotamızı yaşamışsın. İnci pastanesi olmazsa olmazdır benim için. Eldivenlerini keyifle kullan:))
  Yakın zamanda ben de gidiyorum aksilik olmazda:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa:) Benim ilk gidişimdi İnci'ye, bundan sonra yolum düştükçe uğrarım.
   Hadi inşallah gidersin de anlatırsın geldiğinde neler yaptığını...

   Sil