4 Mart 2012 Pazar

Deniz Çarşaf Gibi?

Dün ne kadar kasvete sürüklediyse beni bugün de bir o kadar enerji doldum. Güneşi görünce Mudanya'ya deniz havası almaya gidelim dedik,  derin nefes alarak temiz havayı soluduk, iyota doyduk.

Deniz kenarı güneşi özleyen insanlarla doluydu hatta kaynakçı gözlüklerini takmış, testesteron fışkıran bedenlerine gögüs dekoltesi vermiş yağız delikanlılar,  tespih kolyeleri ve jöleli saçlarıyla stil sahibi biscolata erkeğiymişler de gören herkesin dibi düşüyormuş endamıyla güruh halinde arz-ı endam ediyorlardı.


Ve martılar...Çok güzeller,özlemişim onları...Yanımızdan geçen teyzenin koluna bir hediye bıraktı birisi, bundan dolayı yakından uçanlardan  tedirgin olarak geçtim yanlarından:)


Babamın tayini İstanbul'a çıktığında 5 yaşlarındaydım. Annem-babam ev bulma, taşınma telaşı sırasında zorunlu olarak benimle dguducumu anneanneme Çanakkale'ye bırakmışlardı, annemi hiç o kadar özlediğimi hatırlamıyorum, anneannemden gizli ağlardım çok özledim diye -canım ben-...Telefonda annem İstanbul'u anlatıyordu, gelmelerine az kalmıştı, "deniz çarşaf gibi" demişti...Ne demekti ki "deniz çarşaf gibi"?
Çok düşünmüştüm, anlayamamıştım....Sonra annem göstermişti, işte böyle bir şeydi....


Güneş de olsa daha soğuk hava, madem kış gidiyor bir salep içmeden göndermemek lazım. Deniz manzaralı olunca daha da güzel geldi tadı, ha bu arada İncir Cafe'de salep gerçek salep, çakma değil!


 Peki bu damdaki kemancıya ne demeli? Tutup sevesi gelmiyor mu insanın?

Mutlu haftalar şimdiden:)

13 yorum:

 1. Ne kadar güzel bir gün olmuş. O betimlemene bayıldım :) Biscolata erkeği sananlar :)

  YanıtlaSil
 2. Biscolata erkekleriyle olur da gün güzel olmaz mı:)Yazık biri onlara gerçeği söylemeli...

  YanıtlaSil
 3. ne iyi etmişsiniz canım.özendim şimdi...çok güzel kareler bunlar.çok seviyorum ben bu martıları denizin sokak çocukları...
  güzel bir hafta dilerim !!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. smilenacım birlikte de gideriz inşallah:)
   Denizin sokak çocukları da hoşuma gitti:) İyi haftalar.

   Sil
 4. Ağlamak geldi içimden desem yeridir.Öyle bir özledim ki denizi,martıları,Mudanya'yı:(Denizden uzak yaşamak ne zormuş.Tekrar gittiğinde benim yerime de nefes al,salep iç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denize alışan için zor oluyor tabi ben de Çanakkale'den Ankara'ya gittiğimde garip gelmişti, binaların ardından sahile ulaşılacakmış gibi gelirdi. Ama orada da güzel göller var, gidip deniz özlemini bastırabilirsin:) Tekrar gidersem söz:)

   Sil
 5. aaah aahhh mudanya, azda olsa güneş, deniz, martılar, bir de salep eklenince! mis, daha ne olsun.sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. fotolar süper insanı sahile sürüklüyor.

  YanıtlaSil
 7. İmkanın varsa koş ne güzel, benim için de nefes al:)

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel fotoğraflar, güzel de bir gün geçirmişsin.
  Mudanya`ya bu kadar yakın oturup gitmemek ayıp sanırım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kasvetli bir haftadan sonra ilaç gibi geldi Semi'cim koş sen de ilk fırsatta:)

   Sil
 9. Super bir gun:)salep....cok severim:)

  YanıtlaSil